Karpacz

Nawet jeśli zimą nie ma w Szklarskiej Porębie śniegu, to jest tu pięknie i wypoczywa tu na wczasach spora liczba gości, którzy potrzebują dystansu od domowych pieleszy oraz zmiana otoczenia. Ale gdy nadejdą mrozy, napada śniegu , a stoki narciarskie zostaną sztucznie naśnieżone turyści mówiąc kolokwialnie walą tu drzwiami i oknami.

Pierwszy kwartał roku zwany zimą jest dla górali okresem intensywnej aktywności. W tym właśnie zimowym okresie zarabiają na turystyce, a dbając o jakość obsługi przyczyniają się do tego, że Szklarska Poręba jest cenionym przez turystów miejscem zimowego wypoczynku.

To właśnie dlatego Szklarska Poręba noclegi tak samo jak leżący na przeciwnym krańcu pasma Karkonoszy popularny Karpacz sprzedaje po znacznie wyższych kosztach niż w wakacje. Taka sytuacja jest zrozumiała, gdyż dochodzą przecież koszty ogrzewania budynków mieszkalnych przeznaczonych na wynajem.

Spora ilość stylowych, góralskich restauracji oraz miejsc, gdzie goście tego górskiego kurortu mogą się dobrze zabawić daje wczasowiczom nie uprawiającym sportów zimowych sposobność interesującego spędzenia czasu poza zajmowanym na czas pobytu pokojem.

Leave a Reply