Glikol – krok do doskonałej skóry

Istnieje wiele sprawdzonych i polecanych sposobów na to, aby nasza skóra nabrała jeszcze większej elastyczności i młodzieńczego wyglądu. W wielu przypadkach jest to możliwe dzięki jednemu składnikowi, znajdującemu się w dużej liczbie kosmetyków. Tym składnikiem jest właśnie glikol, a właściwie kwas glikolowy. Substancję tę można znaleźć w takich produktach, jak środki czyszczące, kremy nawilżające, żele i peelingi. Jakie są główne zalety kwasu glikolowego? Przede wszystkim jest to nieoceniony sposób, na pozbywanie się takich niedoskonałości skóry i cery twarzy, jak drobne zmarszczki, trądzik i wypryski skórne, podrażnienia słoneczne i zaskórniki. Glikol jest dla nas dostępny pod wieloma postaciami, bardzo prostymi do stosowania przez każdego z nas.

Pierwszym z nich jest krem glikolowy. Ma on właściwości głęboko oczyszczające, czyniąc naszą skórę nie tylko czystą, ale przede wszystkim odświeżoną i lepiej oddychającą. Regularne stosowanie takiego produktu sprawia, że z naszej skóry dokładnie usuwamy wszelkiego rodzaju łoje i zanieczyszczenia, zapewniając jej odmłodzony wygląd. Możliwe jest również stosowanie tonera glikolowego. Produkt ten również jest stosowany do zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i jest bardzo pomocny w przywracaniu skórze twarzy naturalnego pH. Ile powinno wynosić prawidłowe pH dla skóry twarzy? Powinno się ono mieścić w przedziale 4 do 6 skali pH. W przypadku jeśli cera jest sucha lub z tendencją do przetłuszczania się, to pH będzie wyższe lub niższe. Jest to jeden z powodów do tego, aby stosować glikol w postaci naturalnych kosmetyków.

Jednym z częściej spotykanych kosmetyków z zawartością glikolu jest balsam nawilżający. Nawilżające właściwości, które posiada glikol, sprawiają że jest on głównym składnikiem tego typu kosmetyków, zapewniając im wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo. Zabiegi nawilżające są powszechnie uważane za jedną z najlepszych metod na przedłużenie młodego i świeżego wyglądu cery. Umiejętne dobieranie kosmetyków, które będziemy do tego celu wykorzystywać, pozwoli nam jeszcze lepiej zadbać o swój wygląd, bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków na kosztowne zabiegi pielęgnacyjne w SPA, w których wykorzystywany jest ten sam glikol, który znajdziemy w powszechnie dostępnych w sprzedaży kosmetykach.

Czy można być uczulonym na glikol? Duża nieodpowiedzialnością byłoby twierdzenie że nie. Spośród tysiąca różnych osób, może się znaleźć jedna, która będzie uczulona na ten składnik. Patrząc jednak szerzej, bardzo rzadko zdarzają się tego rodzaju alergie, dlatego z pełną odpowiedzialnością można uznać, że glikol w kosmetykach jest bezpieczny dla większości osób i nie należy się obawiać jego stosowania. W przypadku, jeśli jednak zostanie stwierdzona jakakolwiek reakcja alergiczna na tę substancję, konieczne będzie odstawienie produktu, który ją zawiera. Po czym można poznać, że glikol powoduje w nas uczulenie? Jednym z takich sygnałów może być pojawienie się na skórze wysypki lub innych czerwonych miejsc, w których występuje swędzenie. W takich przypadkach zaleca się również zażycie wapna, posiadającego tendencję do neutralizowania ewentualnych toksyn, które dostały się do naszego organizmu.

Leave a Reply