Domy ekologiczne – Warszawa

Biuro architektury Domy ekologiczne została stworzona jak rezultat wieloletniego doświadczenia. Wykonujemy projekty przede wszystkim domów ekologicznych.

W ramach firmy budowlanej zaprojektowano kilkadziesiąt domów oraz kilkanaście jest aktualnie w fazie realizacji. Nasze domy ukazały się w Dobre Wnętrze, Muratorze, serwisie architektury – http://www.architektura.info.

Domy zgodne z rozwojem zrównoważonym to rodzaj domów które działają korzystnie zarówno dla użytkownikom oraz ekologii.

Domy bioklimatyczne to domy, których projekt uwzględnia większość aspektów budownictwa energooszczędnego, ale kładzie szczególny nacisk na aspekty pro-środowiskowe a także klimatu wewnętrznego – komfort i energooszczędność.

Projektując dom należy zwracać uwagę na komfort i zdrowie użytkowników, ponieważ dużą część naszego życia spędzamy w środku domów (około 80% czasu). Z tego powodu szczególnie ważne będzie to jakie wykreujemy środowisko wewnątrz budynku. Coraz częstsze są choroby alergologiczne. W znacznej części wynika to z tego, że spędzamy w otoczeniu chemicznym, oraz z powodu używania chemii budowlanej. Prawie każdy wyrób budowlany wydziela cząsteczki do środowiska, ważne jest to, by wybierać wyroby ze względu na niską emisyjność, jak również na możliwe promieniowanie radioaktywne.

Jakość powietrza wewnętrznego jest uzależniona od prawidłowej i sprawnie działającej wentylacji, ponieważ umożliwia ona usuwanie wymienionych wcześniej substancji oraz gazów (przede wszystkim dwutlenku węgla) uwalniających się w wyniku oddychania.

Projektując budynek powinno się także uwzględniać ilość światła naturalnego oraz niezakłócony widok na zewnątrz domu.

Z punktu widzenia ekologi – najbardziej ekologiczny budynek to taki, który nie zostanie zbudowany. Planując budowę domu, powinno się zbadać jak dużo w rzeczywistości potrzeba przestrzeni i przystosować budynek dla naszych wymagań, tak by był funkcjonalny i nie był przesadnie rozbudowany.

Leave a Reply