Turystyka24.net – Informacje o Bułgarii

Turystyka24.net - Informacje o Bułgarii

Nie tak dawno Bułgaria stała się krajem dość odległym, nieco nieznanym, w gruncie rzeczy wiedzieliśmy o niej dość niewiele.Prezentujemy urodziwe miejsce znajdujące się w południowo-wschodniej części Europy, gdzie każdy turysta odkryje coś dla siebie. Bułgaria sąsiaduje z Serbią i Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy. Obecnie każdego roku dziesiątki tysięcy turystów z polski spędza tam sezon urlopowy, przeważnie latem, na czarnomorskich ciepłych plażach.

Zwiedzając Bułgarię, często odnaleźć można ślady dawnych dziejów, kiedy to wschodnie tradycje stale zderzały się z wpływami zachodnimi. Specjalnie dla wyżej wymienionych setek tysięcy urlopowiczów przygotowaliśmy serwis o Bułgarii. Właśnie takie atrakcje zobaczyć można w zasobach portalu Miasta takie jak Płowdiw każdego lata cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Bogactwo kultury tego miejsca utwierdza fakt, że aż siedem historycznych miejscowości jest wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Przedstawiamy ich fotografie, recenzje.

Prezentujemy wiele niuansów i atutów Bułgarii, porównując ją z zachodnią Europą. Wypady na narty do Bułgarii są nieporównywalnie tańsze, nie tylko ze względu na cenę. Zapoznanie się z naszym przewodnikiem pozwala nowego turystycznego oblicza Bułgarii.

Klimat w Bułgarii umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy. Bliżej morza podzwrotnikowy, wilgotny. W górach jest tzw wielopiętrowość klimatyczna. Średnia temperatura w styczniu równa się od -6 °C (w terenach górskich), -3 °C (w centralnej części kraju) do 2 °C (na południu kraju), w lipcu od 18 °C, 23 °C i 25 °C. Między innymi dlatego Bułgaria cieszy się ogromną ilością turystów tak i w sezonie letnim jak i zimowym. W naszym poradniku zobaczysz najbardziej atrakcyjne kurorty, w których można przenocować.


Ocena: 4,33/5 (3 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 62 (ostatnio: 28.05.2022 06:30:49)
  • yahoo: 13 (ostatnio: 17.01.2019 01:36:58)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply