NDT-Bobath Wrocław

NDT-Bobath Wrocław

Podstawowym celem w usprawnianiu ndt-bobath jest wszechstronny i prawidłowy rozwój dziecka. Metoda ta pomaga tym dzieciom, które mają kłopoty z napięciem mięśniowym, asymetrią ułożenia , urodziły się przedwcześnie.

Rehabilitacja ndt-bobath ukierunkowana jest na polepszenie jakości ruchu oraz profilaktykę i korekcję wad postawy u dzieci z nieznacznymi problemami natomiast w przypadku schorzeń związanych z uszkodzeniem mózgu pomaga w funkcjonowaniu, wykorzystywaniu własnych możliwości i osiągnięciu maksymalnej samodzielności biorąc pod uwagę istniejące uszkodzenie układu nerwowego.

Program ndt-bobath powinien dawać dziecku poczucie pewności i bezpieczeństwa, motywować do ćwiczeń i ułatwiać utrwalanie nowo zdobytych umiejętności. Dziecko podczas ćwiczeń wykonuje ruchy które, muszą być kontrolowane przez terapeutę, którego zadaniem jest stopniowe i powolne prowadzenie ćwiczeń tak, aby dziecko uczyło się i odpowiadało jak największą ilością prawidłowych zachowań ruchowych. Do zadań terapeuty należy także edukacja rodziców o potrzebach ich dziecka, nauczenie ich prowadzenia ćwiczeń oraz sposobów codziennej pielęgnacji.

Dziecko może stopniowo dojść do pełnej sprawności jeżeli szybko zostanie przebadane i zostaną zlecone odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne.

Terapia ndt bobath powinna być kontynuowana przez rodziców w warunkach domowych po uprzednim przeszkoleniu przez terapeutę. Cały proces rehabilitacji powinien być nadzorowany i prowadzony przez doświadczonych i wykwalifikowanych fizjoterapeutów bądź rehabilitantów.

Metoda NDT-Bobath jest adresowana do dzieci w wieku od 2 lat wzwyż z następującymi dysfunkcjami:

  • Skolioza, plecy wklęsłe, wypukłe
  • Asymetryczne ustawienie barków, łopatek i miednicy
  • Kolana koślawe i szpotawe, stopy płaskie, płasko-koślawe, szpotawe

Ocena: 5/5 (4 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 51.1161001, Długość geograficzna: 17.0601547

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 40 (ostatnio: 24.11.2019 08:48:48)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 13.06.2016 23:50:12)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply