Dentysta konin

Dentysta konin

Najczęstszą przyczyną próchnicy jest brak regularnego mycia zębów, czyszczenia nicią dentystyczną, niewłaściwa dieta i przede wszystkim kontroli u stomatologa! Polacy w różnym wieku, od najmłodszy po najstarszych i tych w średnim wieku borykają się z tym schorzeniem. Można go łatwo uniknąć i zniwelować do najmniejszych granic, wystarczy przestrzegać kilku złotych zasad, które pozwolą zachować idealne uzębienie na lata.

Po pierwsze i najważniejsze – brak wizyt u stomatologa pogłębia próchnicę. Tylko specjalista może stwierdzić jak bardzo jest ona zaawansowana i jakich metod użyć, aby wyleczyć zęby. Dentysta pomoże nam także dobrać odpowiednią szczoteczkę i pastę, i udzieli wskazówek jak dbać o higienę w jamie ustnej. Kontrolna wizyta powinna odbywać się co najmniej dwa razy do roku, aby na bieżąco móc reagować na pojawiające się ubytki.

Po drugie – trzeba myć zęby, regularnie! Koniecznie rano i wieczorem. Specjaliści radzą szczotkować je po każdym posiłku – ale nie należy też z tym przesadzać. Zbyt częste powodować może problem ze szkliwem. Polacy myją zęby zbyt krótko – powinni około 2-3 minut aby pasta mogą uwolnić swoje substancje wspomagające czyszczenie jamy ustnej.

Po trzecie, równie ważne oprócz samego mycia zębów jest korzystanie z nici dentystycznej. Przed każdym myciem zębów powinniśmy najpierw usunąć większe pozostałości jedzenia spomiędzy zębów, aby przestrzeń między zębowa została odsłonięta i umożliwione zostało dokładne jej umycie szczotką.

Po czwarte i piąte – korzystać należy także z płynów do płukania ust, które mają właściwości antybakteryjne ii przestrzegać zdrowej diety, wszelkie słodycze, chipsy i napoje gazowane, ich cząsteczki osadzają się na zębach a bakterie mają pole do popisu.

Zęby są wizytówką człowieka – niech będą także i Twoją.

Zobacz więcej: dentysta-stomatolog.konin.pl


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 17 (ostatnio: 26.01.2020 06:20:02)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply