Czyszczenie turbiny

Czyszczenie turbiny

W dzisiejszych czasach coraz więcej silników jest wyposażanych w system turbodoładowania. Kiedyś w turbosprężarki zaopatrywano diesle, dziś także niektóre silniki benzynowe stosują turbiny.

Jakie są objawy dysfunkcji turbosprężarki?

Wszystko zaczyna się dosyć nieoczekiwanie. Auto nagle traci moc, a z silnika dociera znamienne świstanie. Oprócz tego jeszcze wydobywa się białawy dym z rury wydechowej… W wielu wypadkach widomy jest wypływ oleju silnikowego.

Czy każdy fachowiec uskuteczni dobrze tak skomplikowaną czynność jak na przykład czyszczenie turbiny?

Bezsprzecznie nie. Naprawy takie powinny być wykonywane tylko w zakładach o wąskiej specjalizacji, jakie posiadają stosowny sprzęt i umiejętności , czyszczenie turbiny niestety takowych wymaga. Należałoby tym samym przemyśleć pieczołowicie osobisty wybór, zbadać zakres napraw i wyłonić taki warsztat, w którym Twój samochód zostanie otoczony stosowną troskliwością.

Co czynić z osłabioną turbiną?

Kiedy nastąpił fakt uszkodzenia turbosprężarki powstaje pytanie: naprawiać lub kupić nową? Nowe turbosprężarki są niesłychanie kosztowne, więc wiele osób rozwodzi się co do kwestii, czy regenerować turbinę. Regeneracja turbosprężarki bywaaktualnie opłacalna, dlatego że wykwalifikowany warsztat potrafi przywieść ją do niejako seryjnego poziomu używalności. Dotyczy to również turbin prostych, lecz także z łopatkami o zmiennej geometrii. Regeneracja turbosprężarek pozwala na duże oszczędności. Prawdopodobne, iż będzie najwięcej kosztować jedną piątą wartości nowiutkiej turbosprężarki. Więc należałoby skorzystać z regeneracji i przywieść samochód do zupełnej sprawności za należytą cenę.

Regeneracja turbin: http://www.turbospec.pl/index.php/regeneracja.html


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 43 (ostatnio: 22.09.2020 13:14:34)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 22.06.2017 10:26:27)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply