Bramy Olsztyn

Bramy Olsztyn

Ważne informacje na temat ogrodzeń i bram

Wszystkim, którzy planują budowę nowego ogrodzenia lub bramy polecamy stronę ogrodzenia Olsztyn. Znajdziecie tu ofertę firmy Armax.

Każdy właściciel może wznieść ogrodzenie swojej parceli, ale powinno ono być dostosowane do prawa budowlanego i stosunków dobrosąsiedzkich. Aby zapobiec przyszłym problemom, z pewnością warto skontaktować się z profesjonalistami, którzy zajmują się tym tematem na co dzień. Jeżeli zamierzacie stać się posiadaczem nowej bramy trzeba zastanowić się nad surowcem, z którego ją wykonacie oraz nad tym, jak będzie otwierana – mechanicznie, czy ręcznie i jaki rodzaj automatyki zastosować. W tym temacie tak jak i w każdym innym istotnym powinno się porozmawiać ze znanymi Państwu użytkownikami typów bram, o których myślicie, a następnie udać się do specjalistów. Dane kontaktowe znajdziecie np. na stronie Bramy Olsztyn.

Zastosowanie balustrad

Balustrady są uznawane jako element zdobniczy budynku, tarasu, antresol lub schodów wewnętrznych oraz ze względu na wymogi ich zastosowania w poszczególnych przypadkach. Przepisy aktualne stosowania balustrad stanowi Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Podaje przykładowo dane techniczne balustrad w budynkach jednorodzinnych i wnętrzach mieszkań wielopoziomowych, wysokość balustrady musi wynosić co najmniej 0,9m, a w budynkach wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego, oświaty i wychowania, ZOZ-ów i innych 1,1m. Określa także minimalne prześwity między detalami wypełnienia balustrad. W budynkach wielorodzinnych, oświaty i wychowania, ZOZ-ów maksymalny prześwit może wynosić 0,12m, dla innych budynków 0,2m, oprócz domów jednorodzinnych i mieszkań wielopoziomowych. Należy więc przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultować się z fachowymi podpowiedziami. Rekomendujemy stronę Balustrady Olsztyn


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 53.7652244, Długość geograficzna: 20.48735080000006

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 46 (ostatnio: 07.08.2019 04:42:47)
  • yahoo: 12 (ostatnio: 26.07.2017 06:10:12)

Podlinkuj wpis:

Leave a Reply